David Papánek

Občasný krotitel i služebník světla

aneb svět v mé fotografické tvorbě

"Každý můj student ví, že dokonalá reprodukce předlohy ještě není zárukou dobré fotky. Realistická předloha vyžaduje interpretaci, ztotožnění se, protože fotografie není jen schopnost ovládnutí techniky. Fotografie je především stav vědomí." Josef Ptáček

"Jeden snímek fotografa nedělá!" Joe Klamar

"Fotografování je metoda optického upravování." John Szarkowski

"Fotografie vytváří něco, co je odlišné od reality, něco mezi skutečností a tím, jak ji fotograf vnímá." Frederico Ciamei

"Buďte autory vlastního díla, ne pouhými ilustrátory cizích myšlenek." Simon Roberts

"Najděte si rádce, jejichž názorů si vážíte. Předkládejte jim své dílo k pravidelnému posouzení a kritice." Simon Roberts

Národní soutěž amatérské fotografie - Svitavy 2010

Ve čtvrtek 22. 4. 2010 jsem v poštovní schránce našel dopis, jehož obsah by potěšil každého fotoamatéra, kdyby jej obdržel. Dopis totiž obsahoval oznámení o tom, jak se mi vedlo ve 30. ročníku Národní soutěže amatérské fotografie.

Nejdůležitější je první z celkových tří vět dopisu. Cituji:

„S radostí Vám sdělujeme, že vaše fotografie byly oceněny v letošním ročníku Národní soutěže amatérské fotografie v kategorii A1."

Ve druhé větě je pouze oznámení, kde a kdy se ceny budou předávat. Ve třetí pak, že pozvánku obdržím začátkem května. Nic bližšího, nic konkrétnějšího. Takže nyní jsem zvědav, které z mých fotografií porotu zaujaly.

 

Do soutěže jsem zasílal celkem dvě samostatné fotografie a tři série, přičemž každá série obsahovala pět snímků. Dvě série byly reportážního charakteru s názvy „Festival nejen pro hvězdy" a „Život na Zítkově kolonádě". Třetí s názvem „Sny o bezstarostném životě" jsou mojí snahou o výtvarné mírně tajuplné snímky, které by měly hlavně vzbuzovat fantazii a ukázat, že má představa o bezstarostném životě rozhodně není bezstarostná.

19.05.2010 13:55:31
d.fens
Veškerý obrazový materiál na těchto stránkách nebo na stránkách, na něž je odkazováno, je chráněn autorským zákonem. Jakékoliv užití je možné pouze s písemným souhlasem autora. V případě zájmu o odkoupení práv na jakékoliv užití mých fotografií mne, prosím, kontaktujte na: pepa.svejk@seznam.cz. Upozornění: Veškeré mé fotografie jsou podepsány a označeny softwarem SignMyImage!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one